За еджайлом етапи можуть не йти послідовно, а відбуватися паралельно або в різному порядку. Ключовий момент – на кожному етапі реалізації проєкту його продуктом можна користуватися. Згідно з mannequin Аgile, необхідно замотивувати команду створити дійсно потрібний продукт (програмне забезпечення, послугу, товар). що таке скрам При цьому результат може відрізнятися від початкового запиту.
Основні Принципи Та Користь Методології Kanban
Короткі зустрічі дозволяють швидко виявляти потенційні проблеми. Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди. Відомою гнучкою методологією, своєрідним підвидом еждайла є методологія скрам (scrum). У перекладі з англійської це слово означає «боротьба за м’яч у регбі, штовханина».
Для Чого Scrum Методологія Підходить?
Щоб швидше впровадити канбан у команді, можна залучити agile-коуча. Таїті Оно, начальник машинного цеху, а згодом — віцепрезидент компанії, вирішив зробити процеси прозорішими, щоб оптимізувати виробництво та зменшити збитки. Scrum – це одна з найпопулярніших рамок Agile. Це структурований спосіб реалізації принципів Agile за допомогою певних ролей, артефактів і церемоній.
Кожен Проект Може Складатися З Багатьох Послідовних Sprint-ів
Стандартно в рамках кожної з кількатижневих ітерацій (так званих Cпринтів) поставляється робочий фрагмент (приріст) системи. Його можуть тестувати кінцеві користувачі на постійній основі не тільки з точки зору коректної роботи, а й з точки зору практичного використання під час реалізації реальних бізнес-процесів. Тобто, у Scrum найважливіше — закрити спринт, а Kanban — закрити завдання. А з цієї різниці, відрізняється і сфера застосування двох методологій.
Щоденна Нарада (daily Scrum Meeting)
Ні, перед Скрам майстром не стоїть таких задач, як перед проєктним менеджером. Основна відповідальність скрам майстра – це ефективність команди. Це може означати як навчання команди основам Scrum, так і допомогу команді з усуненням перешкод в її роботі. Як проєктний координатор та скрам мастер, я брала участь у реалізації кількох проєктів в рамках проєктного навчання в EPAM University.
Kanban — це гнучка методологія, яка базується на візуальному управлінні поточними процесами. Завдання представлені у вигляді карток або наліпок, які переміщаються на дошці з колонками під назвами «To Do», «In Progress» і «Done». Кожне завдання виконується послідовно, а команда може зосередитися на обмеженій кількості процесів одночасно, що сприяє підвищенню продуктивності. Методологія розробки програмного забезпечення Kanban особливо ефективна для проєктів із постійним потоком роботи, де важливо забезпечити швидку зміну пріоритетів і зменшити час очікування.
Коли команда налагодила роботу за канбан, планування стає точним — і завдання просто здати вчасно. Для візуалізації використовують дошку та набір різнокольорових карток. Усі учасники команди будь-коли можуть перевірити стан будь-якого завдання.
А теперь розглянемо деякі методики Agile окремо.Scrum – це методика, яка допомагає команді професіоналів організувати свою роботу максимально ефективно. Scrum сприяє цьому.Методику Scrum найчастіше застосовують команди розробників додатків, але принципи та досвід її використання можна застосувати до командної роботи будь-якого роду. Це одна із причин такої популярності методики.
Є й необов’язкові артефакти, які, втім, можуть полегшити життя вашої команди (наприклад, берн-даун чати). Власник продукту — апологет продукту, який повністю розуміє його цінність для бізнесу. Ця людина доносить потреби замовника і стейкхолдерів до розробників, але не відповідає за технічний бік процесу.
Деякі менеджери також виводять в окрему колонку таски, які пов’язані зі щоденними повторюваними діями на кшталт перевірки запитів від клієнтів. Однак, пам’ятайте, що Agile методологія – це безперервний процес, який вимагає відданості та постійного вдосконалення від усіх, хто бере участь у проєкті. Дотримуючись принципів методології, ви зможете розпочати свою Agile-подорож легко і бути правильному на шляху до створення цінності для ваших клієнтів. З розвитком методологій розробки за Agile, таких, як Scrum, Kanban, XP та інші, з’явилася нова філософія і практика розробки ПЗ.
Скрам заохочує використання автоматизованих тестів продуктивності або регресії, щоб була можливість якомога швидше доставляти програмне забезпечення. Такі зустрічі потрібні для того, щоб активізувати команду і змусити її сфокусуватися на робочому плані. Як уже мовилося трохи вище task board це буквально дошка, яка ілюструє прогрес, котрий досягає гнучка команда в досягненні своїх цілей у спринті.
- На тій же дошці можна керувати одразу кількома проектами.
- Протягом цієї наради Власник Продукту інформує про завдання, які він хоче, аби були виконані.
- Головна особливість скраму — це розбивка процесу розробки на ітерації з чіткими відрізками часу (зазвичай 2-6 тижнів; їх називають “спринтами”).
- Завдяки йому зручно організовувати роботу та ще зручніше стежити за прогресом проекту загалом.
- Перевагами такого методу управління проєктами є його зрозуміла та проста логіка, стабільність завдань і реальна оцінка вартості й строків закінчення проєкту.
Власник Продукту представляє зацікавлені сторони та є голосом клієнта. Він є відповідальним за забезпечення того що команда додає цінність до бізнесу. Цікавий інфопривід — спосіб привернути увагу користувачів.
Завершивши одну ітерацію, команда приступає до наступної, повторюючи процес до досягнення бажаного рівня функціональності продукту. Scrum найчастіше використовують в IT-компаніях (відповідно, в цій галузі скрам-майстри і є найбільш затребуваними). Але методику можна застосувати для роботи команд в будь-якій іншій ніші (фінанси, промисловість, торгівля, маркетинг тощо), не лише інформаційних технологіях. Наприклад, за скрамом працюють у таких всесвітньо відомих компаніях, як Netflix, Adobe, Vodafone, Intel. Аgile – сучасний і зручний формат управління, здатний вирішити проблеми класичного проєктного менеджменту.